taghaboni

علیرضا تغابنی برنده اولین جایزه دورفمن لندن

علیرضا تغابنی (دفتر معماری دیگر)، به عنوان برنده اولین دوره “جایزه آکادمی سلطنتی دورفمن لندن” اعلام گردید

معرفی آکادمی دروفمن: آکادمی سلطنتی قدیمی ترین موسسه هنری در انگلستان است که برجسته ترین چهره های هنری انگلستان در آن عضویت دارند، این موسسه امسال نخستین دوره جایزه سالانه معماری خود را برگزار کرد که هیات داورانی متشکل از ریچارد راجرز، لوییزا هوتون، محسن مصطفوی و چند نفر ديگر از بین صد دفتر معماری نامزد شده از سراسر جهان پنج دفتر را به دلیل نوآوری و تعالی فرهنگ معماری نامزد دریافت جایزه کردند و در نهايت از بين اين پنج نامزد دكتر علیرضا تغابنی (دفتر معماری دیگر) موفق به كسب اين جايزه شدند. جایزه معماری دورفمن رابطه میان هنر و معماری را تجلیل می کند و بخشی از تعهد آکادهی سلطنتی هنر در جهت اعتلای معماری است.

چند نکته جالب در رابطه با آکادمی سلطنتی دورفمن :

  • این آکادمی یک موسسه خصوصی با ۲۵۰ سال قدمت و فعالیتش پیرامون هنر می باشد که امسال نخستین سالی است که در رابطه با معماری نیز فعالیت داشته است.
  • فعالیت امسال این موسسه  شامل دو جایزه معماری ( که شامل جایزه معماری رویال آکادمی و جایزه دورفمن رویال آکادمی می باشد ) و یک برنامه تحت عنوان هفته جوایز معماری برنامه ریزی نموده که مجموعه ای از برنامه ها، سخنرانی ها، کلاس ها، و ورکشاپ ها می باشد.
  • جایزه رویال آکادمی را ایتسوکه هاسگاوا از ژاپن و جایزه دورفمن رویال آکادمی را علیرضا تغابنی از ایران کسب نمود.
  • از داوران این آکادمی می توان به محسن مصطفوی (رئیس هاروارد) ، ریچارد راجرز ، رازیا اقبال (ژرنالیست – مجری بی بی سی) ، کنراد شوکراس (منتقد هنری – مجسمه ساز) اشاره کرد. همچنین سه داور هم در لحظات پایانی به تیم داوران اضافه شدند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید