درباره ما

درباره ما

گروه پژوهشی الگوی موثر Effective Pattern design group فعالیت خود را در سال 1396 با هدف تولید محتوای پژوهشی ارزشمند در زمینه خلاقیت و دیزاین برای طراحان و مهندسین در حوزه های فنی و با تدریس نرم افزار راینو آغاز نموده است. پدرام کاظمی بنیانگذار این گروه پس از سالها تجربه تدریس در این حوزه سایت eprhino.com را تاسیس نمود و علاقه مندان این رشته میتوانند در این سایت آخرین فعالیت های آموزشی را دنبال نمایند.

“رسالت گروه ما بر مبنای تولید محتوای موثر به منظور توسعه و گسترش خلاقیت و افزایش توانایی فنی هنرجویان علاقه مند به یادگیری می باشد. سایت ما هم اکنون بیش از 10000 عضو فعال و هنرجو در سراسر ایران دارد که از خدمات سایت بهره مند می شوند. ما مفتخریم بزرگترین مجموعه تخصصی آموزش راینو و تنها سایت منبع دانلود پلاگین و آبجکت راینو در ایران خدمتگذار شما هستیم”

نرم افزار راینو

اولین فعالیت گروه پژوهشی الگوی موثر، آموزش نرم افزار راینو Rhinoceros ‌ – به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزار های طراحی با کامپیوتر در جهان و ساخته شده توسط شرکت Mcneel – میباشد. این گروه وبسایت آموزشی خود را با نام EPRhino تاسیس و مشغول به فعالیت میباشد.

نرم افزار راینو یک نرم افزار مدل ساز سه بعدی قوی است که بر پایه خطوط NURBS تولید هندسه می کند. خطوط نربز چون تعریف ریاضی دارند دقیقتر از نرم افزار های بر پایه ی مش مثل مکس ، اسکچ آپ، اتوکد و غیره عمل می کنند. Non-uniform rational B-spline یا نربز (NURBS) یک مدل ریاضی است که در طراحی با کامپیوتر کاربرد دارد و برای ایجاد و نمایش منحنی‌ها و سطح‌ها استفاده می‌شود.

 

با استفاده از منحنی‌های نربز می‌توان اشکال هندسی را در حجمی فشرده ذخیره کرد. الگوریتم های کامپیوتری برای اجرای این منحنی‌ها پایدار و سریع می‌باشد و قابلیت ویرایش این منحنی‌ها توسط کاربر بسیار آسان است. به طور کلی می‌توان گفت ویرایش منحنی‌ها و سطوح نربز ساده و پیشبینی پذیر می‌باشد. نقاط کنترلی در ویرایش منحنی و سطوح نربز به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی توسط نواری پلاستیکی به منحنی متصل شده‌اند.

دانلود راینو 7 و 8

 

نرم افزار راینو در این زمینه ها بصورت کاربری و حرفه ای مورد استفاده قرار میگیرد:

  • طراحی معماری (Architecture Design)
  • طراحی صنعتی (Industrial Design)
  • طراحی مبلمان (Furniture Design)
  • طراحی طلا و جواهرات (Jewellery Design)
  • طراحی مکانیک (Mechanical Design)
  • طراحی صورت و شخصیت (Figures Design)
  • و …

اگر به نرم افزار راینو علاقه مند هستید، جزئیات دوره های آموزشی ما را میتوانید در این صفحه مشاهده کنید.