3rings02

RhinoGold پلاگینی برای طراحی طلا و جواهرات

صنعت طلا و جواهر امروز، بر پايه ي صنايع دست ساز شکل گرفته و استفاده از ماشين آلات خودکار در حال حاضر به مراحل خاصي از توليد جواهرات منحصر مي شود. طراحي و مدلسازي سنتی جواهرات، فعالیت هایی نیازمند زمان زیاد و مهارت در طراحي و توليد دستي می باشند. امروزه استفاده از تکنولوژي هاي طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) و مدلسازی سریع (RP) ، پيشرفت هاي قابل توجهي را در ساخت و طراحی طلا و جواهرات حاصل مي کنند. استفاده از اين روش ها به طراح اجازه مي دهد تا طرح هاي تکراري را حذف و جزئيات اسکيس ها را به راحتي تنظيم کند. همچنين زمان لازم براي ساخت مدل ها را کاهش داده و قابليت تغيير اسکيس ها در اندازه هاي مختلف را ميسر مي سازد.

یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی طلا و جواهرات  Rhino می باشد که در ایران و بین قشر تحصیل کرده و هنرمندان طراح بیش از دیگر نرم افزارها محبوبیت پیدا کرده است.

دلیل محبوبیت Rhino قابلیت های ویژه و خصوصیات جذابی است که طراحان امروزی به آن علاقه نشان می دهند. کاربرد گسترده Rhino در سطح جهان موجب طراحی پلاگین های متفاوتی برای این نرم افزار شده است.

پلاگین های بسیار اختصاصی و جذابی که هر کدام ویژگی های خاصی را در طراحی طلا و جواهرات زینتی به نمایش می گذارند.
پلاگین‌های Matrix ، RhinoGold ، RhinoRing ، RhinoJewel و JewelersCAD برخی از پلاگین های Rhino می باشند که هر کدام به منظوری خاص به کاربرده می شوند.

هر کدام از این پلاگین ها، قابلیت هایی را به Rhino اضافه می کنند افزوده و در طراحی جواهرات انقلابی را به وجود آورده اند. این در حالی است که نرم افزار طراحی جواهرات Rhino خود به تنهایی نیز به اندازه کافی قدرتمند و منحصر به فرد است.

 

.

راینو گلد RhinoGold پلاگینی جذاب برای طراحی طلا و جواهرات

شرکت TDM solution عرضه کننده این پلاگین دوست داشتنی می باشد که برای طراحی سه بعدی جواهرات بسیار خوب عمل می کند. راینو گلد RhinoGold پلاگینی است با رابط کاربری آسان و روان که می تواند در تولید دقیق  و سریع جواهرات به طراحان و تولیدکنندگان کمک کند.

پلاگین راینو گلد RhinoGold برای طراحی های پیچیده بسیار مناسب تر است و در برنامه مجموعه ای از سنگ های قیمتی برای افزودن به جواهر در نظر گرفته شده که جذابیت کار را دوچندان می کند. برخی از ابزارهای این پلاگین عبارت‌اند از :
Automatic and Dynamic Pave
the Gem Studio
the Ring Wizard
the Ring Scaler
the Head Studio
the Bezel Studio
the Channel Studio
the CAM export Assistant
the STL Repair Assistant
Clayoo
Tools for calculating metal and gem weights

.

.

قابلیت های راینو گلد RhinoGold برای جواهرسازان
برخی از اوقات در طراحی جواهر، طراح مایل به استفاده از روش های دستی است و طرحی را به صورت دستی کشیده و می خواهد با نرم افزار آن را آماده ساخت کند. کافی است طراحی دستی را اسکن کرده و به نرم افزار اضافه کنید. منحنی ها و جزئیات را تکمیل کرده و شروع به ساخت مدل سه بعدی کنید.
سازندگان جواهر و طراحان با استفاده از پایه Shank، سنگ قیمتی Gem، سربند Head، انگشتر خاتم دارSignet ring، زنجیرChain می توانند نوع کار را مشخص کرده و پایه ای برای طراحی در اختیار داشته باشند. در قسمت  جاگذاری سنگ Stone Setting می توان کاربردی ترین ابزار جای گذاری سنگ را در اختیار داشت. این بخش قابل ویرایش و تعویض سنگ نیز می باشد. امکان تعیین وزن سنگ و وزن کل کار نیز وجود دارد.

در طراحی جواهرات با پلاگین راینو گلد RhinoGold توانایی ایجاد برجستگی های پیشرفته و دقیق پیش بینی شده و برجسته سازی با ایجاد بافت، لوگو و مدال به راحتی امکان پذیر است. گرفتن خروجی و تنظیم صفحات پرینت برای ساخت نمونه با استفاده از طرح پیاده شده ضروری است و برای سازندگان جواهر اهمیت زیادی دارد. امکان پرینت سه بعدی موجب تسریع در ساخت خواهد شد.

.

.

5 ویژگی اصلی در راینو گلد RhinoGold
Making : افزودن عناصر و ساخت سریع جواهر
Rendering : شفاف سازی و رندر گیری با تصاویر واقعی و واضح
Cost Control: گزارش کامل از ساخت نهایی جواهر شامل: وزن و قیمت
Manufacturing: سهل الوصول بودن و امکان استفاده حتی در خانه و ارائه طرح اصلی برای ساخت به تولید کننده. این ویژگی برای خرده فروشان و تولید کنندگان کوچک بسیار حائز اهمیت است.
Print از مدل سه بعدی ساخته شده قابل تبدیل به یک نمونه از جنس رزین است که برای قالب گیری و تولید انبوه کاربرد دارد.

EPrhino.com

پس از قالب گیری لاستیکی، مدل آماده عملیات ریخته گری طلا و تولید در نمونه های واقعی است.فرمت مناسب برای دستگاه‌های پرینتر سه بعدی، فرمت STL است که به صورت یکپارچه و بدون درز ارائه می شود. اگر تمام مراحل طراحی با پلاگین راینو گلد RhinoGold به درستی انجام شود. طرح پرینت گرفته شده، مستقیماً قابل استفاده است و نیازی به دستکاری نیست..

.

دانلود این پلاگین

 

1 دیدگاه دربارهٔ «RhinoGold پلاگینی برای طراحی طلا و جواهرات»

دیدگاه‌ خود را بنویسید