آموزش راینو

9 راهکار خانه هوشمند که زندگی شما را بهتر می کند

خانه هوشمند

یک خانه هوشمند خانه ای است که در بر دارنده محیطی پویا و مقرون به صرفه به وسیلهٔ یک پارچه کردن چهار عنصر اصلی یعنی سامانه‌ها، ساختار، سرویس‌ها، مدیریت و رابطه میان ان‌ها است. به عبارت دیگر ساختمان هوشمند ساختمانی است که کلیه اجزای داخلی ان به واسطه‌ای یک پارچه و ایجاد منطقی سازگار با محیط در تعامل با یکدیگرند. از سوی دیگر، مدیریت انرژی (EMS) می‌تواند در حدود ۱۰٪ تا ۳۰٪ کاهش هزینه و قیمت در پی‌داشته باشد. بازار جهانی خانه‌ها و ساختمان‌های هوشمند در چهار گروه بازار محصولات، بازار کاربر نهایی، بازار فناوری و بازار اپلیکیشن جا می‌گیرد. در این نوشتار 9 راهکار برای هوشمند سازی خانه را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

1- می توانید با ذهنتان، درب ها را باز وبسته کنید.

ما معتقدیم درب ها بایستی کاری بیشتر از اینکه فقط در لولاهای فلزیشان قرار گیرند، انجام دهند. پس ما باید کاری در این خصوص انجام می دادیم. در یک خانه هوشمند، درب های شما بطور اتوماتیک زمانیکه به آن نزدیک میشوید باز می شوند و زمانی که از آن خارج شده و دور میشوید، پشت سرتان بسته می شود. شما دیگر هیچ وقت مجبور نیستید منتظر کسی بمانید که درب را به رویتان بازکند و یا کلیدها را زیر کف پنهان کنید و یا آن را به همسایه خود بسپارید. زیرا شما حالا می توانید با فشاردادن دکمه گوشی همراهتان بر روی آیکون اپلیکشن وسایل هوشمند، هر کجا که باشید میتوانید آن را کنترل کنید. آنچه شما نیاز دارید:

 • – یک  هاب و سرور اشیاء هوشمند
 • – یک قفل هوشمند

خانه هوشمند

این راهکار چگونه کار می کند؟
از زمانی که کلیه گوشی های هوشمند مجهز به سیستم ردیاب GPS شده اند، کل کاری که بایستی انجام دهید انتخاب موقعیت خانه تان روی این اپلیکشن است. نرم افزار قفل درب هوشمند را نصب کنید و تمام…: زمانی که وسایل در دستان است و یا بچه ایی در بغل دارید نیازی نیست دیگر به دنبال کلیدتان بگردید ، زیرا درب های شما بطور اتوماتیک باز و بسته می شوند هر زمانکه شما بیایید و یا بروید.

خانه هوشمند

 

2- شما می توانید چراغ ها و لامپ های خانه تان را هر کجا که باشید، کنترل نمایید.

آیا میدانید پرمصرف ترین تجهیز داخل ساختمان کدام است؟ روشنایی. طبق وزارت اطلاعات انرژی آمریکا، روشنایی ساختمان به میزان بالغ بر 30 درصد از انرژی خانه ها را شامل میشود. اما شما مجبور به پرداخت این هزینه زیاد نیستند.

لامپ های هوشمند می توانند پولتان را ذخیره کرده و با عکس العمل های اتوماتیک، از خانه تان بطور هوشمند و کامل محافظت کنند. شما می توانید لامپ ها و چراغ های خانه را روی روشنایی کم تنظیم کنید زمانی که در حال بیدار شدن هستید یا زمانیکه بیرون از منزل هستید و می خواهید به نظر برسد که در خانه هستید آنها را روشن می کنید. زمانی که در بیرون از خانه هستید آنها را بصورت خودکار خاموش کنید و خیلی خیلی سناریوهای دیگر.
آنچه مورد نیاز شماست:
•    یک هاب و سرور اشیاء هوشمند
•    انتخاب تعدادی لامپ و چراغ های هوشمند به سلیقه خودتان
•    دیمر هوشمند برای کنترل سطح کارکرد لامپ ها
•    لامپ های هوشمند
•    پریز هوشمند برای تبدیل لامپ معمولی به هوشمند

EPrhino.com

این سیستم چگونه کار می کند؟
زمانیکه شما لامپ هوشمند خود را در سرپیچش می پیچانید و یا پریز را در جای خود نصب می کنید، می توانید هریک از آنها ویا تعدادی از لامپ ها را با یک کلیک ساده روی آیکون اپلیکشن اشیاء هوشمند به آسانی کنترل کنید. همچنین می توانید سناریوهای مختلف را برای استفاده شخصی خودتان تعریف نمائید.

3- شما می توانید پولتان را در صورت حسابهای انرژیتان ذخیره کنید.

با داشتن یک خانه هوشمند، دیگر هیچ وقت از دیدن صورتحساب مصرف انرژی تان عصبانی نمی شوید. بطور اتوماتیک، ترموستات شما خاموش می شود. کارکرد سیستم تهویه مطبوع و یا سیستم گرمایش سیار شما، زمانی که دور هستید متعادلتر خواهد شد. شما نه تنها با این روش به کره زمین کمک می کنید بلکه به خودتان نیز کمک شایانی می کنید.
شما می توانید با نصب یک ترموستات هوشمند و یا پورتابل سرمایش/گرمایشی برای تنظیم و کنترل در سطوح خاص و برای اتفاقاتی که رخ  می دهند  اقدام کنید، مثلاً زمانی که شما قصد ترک منزل را دارید و برای اطمینان از اینکه در زمان برگشت همه چیز در حال اطمینان و راحتی برای شما قرار دارند. شما حتی می توانید هر روز و در هر زمانی که منزل را ترک میکنید، دمای هوای خانه تان را از طریق گوشی همراه خود تنظیم کنید. آنچه مورد نیاز شماست:

 • هاب اشیاء هوشمند
 • ترموستات سازگار با اشیاء هوشمند و یا پریز هوشمند جهت کنترل سیستم تهویه مطبوع

 

خانه هوشمند

 

این سیستم چگونه کار می کند:

نصب ترموستات هوشمند، شما می توانید آن را روشن و خاموش کنید و یا با استفاده از یک نرم افزار اشیاء هوشمند بصورت مستقیم آن را تنظیم نمایید. شما میتوانید بصورت اتوماتیک، زمانی که اتفاقات مختلفی روی میدهد بعنوان مثال زمانی که به منزل می رسید و یا قصد ترک آن را دارید، با استفاده از نرم افزار اشیاء هوشمند، خانه خود را جهت خوش آمدگویی تنظیم نمایید. شما میتوانید هرنوع سیستم تهویه مطبوع با ترموستات هوشمند را به این سیستم متصل نمائید.

4- شما میتوانید امنیت خانه خود را با کمترین هزینه ممکن تامین نمایید.

آیا می دانید چه چیزی هوشمند نیست؟ پرداخت برای سیستم امنیتی سنتی که با هزینه های ماهیانه اش، جیب شما را خالی می کند و یا قراردادهای دست و پا بسته و هزینه و تعرفه های نصب بالا. آیا موافقید ؟ پس این را بخوانید.
اشیاء هوشمند، ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای حفظ امنیت خانه تان است. باز و بسته کردن دربهای منزلتان از هرکجایی که هستید و کنترل و اتوماتیک کردن لامپ ها و چراغ های منزلتان با این سیستم امکان پذیر است. اگر یک حرکت یا ورود ناخواسته وجود داشته باشد، آژیر خطر و آلارم به شما اطلاع دهد.
اشیاء هوشمند راحت ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای حفظ امنیت خانه هوشمند شما هستند.

EPrhino.comآنچه مورد نیازتان هست‏؟

تا زمانیکه شما سرور و هاب اشیاء هوشمند را دارید، می توانید تجهیزات و دستگاه هایی را جهت خلق خانه ای به مراتب هوشمند تر و امن تر به آن اضافه نمایید. به هرحال ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای شروع پشتیبانی و حمایت و مانیتورنیگ کردن خانه تان استفاده از کیت های امنیتی خانه هوشمند می باشد.

این سیستم چگونه کار می کند:
با استفاده از این نرم افزار، خانه شما به آسانی اتوماتیک شده و کنترل اشیاء مانند چراغ ها و قفل درب ها، به منظور امنیت بیشتر خانه در هرجا که باشید در دسترس خواهد بود. اشیاء هوشمند به شما اجازه می دهند که خانه تان را از راه دور مشاهده نموده و در برابر اتفاقات پیش آمده واکنش به موقع نشان دهید. با جانمایی سنسورهای چند منظوره در درب ها و پنجره ها، میتوانید به موقع پیام ها را زمان ورود و خروج و باز و بسته شدن دربها و یا زمانی که در خواب هستید و از منزلتان فاصله دارید دریافت نمایید. با قرار دادن سنسور چندکاره هوشمند تشخیص حرکت، در خانه تان، شما می توانید در اسرع وقت پیام ها را در صورتیکه حرکتی در خانه تشخیص داده شود، را دریافت نمایید و یا با متصل کردن یک آلارم و یک پریز هوشمند به سنسورهای چند منظوره هوشمند، می توانید چراغ ها را روشن و یا یک آژیر برای هر زمان که ورود یا حرکت غیرمنتظره رخ می دهد ، به صدا درآمده و شما را آگاه سازد.

EPrhino.com

5- میتوانید از یک نشت کوچک و ایجاد یک فاجعه بزرگ جلوگیری کنید.

یک وقعیت وجود دارد، اینکه: طبق سایت HomeAdvisor.com میانگین قیمت برای تعمیر خرابی آب خانه در مبلغی برابر 2,476 دلار است، این میزان مبلغ کمی نیست. می دانیم یک نشت جزئی به سرعت به یک خرابی وسیع تبدیل شود. به همین علت است که ما شروع به نصب اشیاء هوشمند در خانه کرده ایم. در یک خانه هوشمند، می توان هر کجا در منزل خرابی و نشت آبی اتفاق افتد، به آسانی به شما اطلاع داده شود و با اطلاع رسانی به شما، می توانید مشکل را پیگیری کرده و یا به همسایه و یا خانواده تان برای جلوگیری از دردسرهای احتمالی در آینده تماس بگیرید. آنچه مورد نیازتان است:

 • یک سرور و هاب اشیاء هوشمند
 • سنسور تشخیص رطوبت و نم

EPrhino.comاین سیستم چگونه کار می کند:

مکان هایی در خانه برای سنسورهای رطوبتی وجود دارند که مستعد نشت و آب گرفتگی هستند. (بعنوان مثال زیر لوله های قدیمی، زیرزمین و یا نزدیک ماشین لباسشویی) و شما یک آلارم روی گوشی همراهتان مبنی بر تشخیص نشت آب دریافت می کنید. همچنین می توانید به گونه ای این حسگرها و سنسورها را تنظیم کنید که در زمان تشخیص نشت، یا چراغی روشن شود، شیری بسته شود و یا چراغی تغییر رنگ بدهد.

6- شما می توانید به اشیاء بی جان خانه یاد دهید که چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

داشتن یک خانه هوشمند مانند رهبری یک ارکستر می باشد: شما می توانید همه اشیاء وصل شده برای ایفای نقش خود در خانه را رهبری نمایید.  اما زیبایی واقعی، به رقص درآوردن اشیاء هوشمندتان برای کارکردن با یکدیگر و اجرای یک سمفونی عالی می باشد. با آموزش اشیاء مرتبط به همدیگر برای همکاری و کار با یکدیگر، خانه هوشمندتان بصورت اتوماتیک می تواند واکنش نشان دهد. لامپ های هوشمند و روشن شدن شان و دنبال کردن شما زمانی که در کل خانه در حال حرکت هستید. هنگامیکه از خواب بیدار می شوید، دستگاه قهوه را بصورت اتوماتیک به راه بیندازید تا ترکیب مورد علاقه خود را دم کنید. شام خود را بصورت اتوماتیک با استفاده از یک گرمکن ویژه آماده نمایید و بسیاری از کارهای دیگر.

EPrhino.com

این سیستم چگونه کار می کند:

بهترین مکان برای قرار دادن سنسور و حسگرها در راهروها و پله ها هستند و یا هر جای دیگر در خانه تان که دوست دارید زمان تردد افراد روشن شوند. چراغ های هوشمند خود را  هر زمان که حرکت تشخیص داده شد، با استفاده از نرم افزار اشیاء هوشمند، تنظیم می نمایند. برای رضایت بیشتر و ذخیره سازی هزینه انرژی، می توانید این سنسور و حسگرها را به گونه ای تنظیم کنید که بعد از اینکه تشخیص حضور تمام شد، خاموش شوند.

.

7- می توانید با خانواده تان در ارتباط مستمرو مداوم باشید.

شاید چیزی که بیشتر از ارسال پیام به فرزندان در مورد اینکه کجا ھستند آزاردھنده تر می باشد، درخواست از آنھا برای یاد دادن چگونه ارسال کردن پیام باشد. بیایید با ھمدیگر این مورد را با یاد دادن روش بسیار آسانتر، بررسی کنیم.

EPrhino.com

اگر شما از گوشی هوشمند خود خود تنھا برای ارتباط با فرزندان و پیگیری شبکه ھای اجتماعی استفاده می کنید، زمان آن فرا رسیده که از این گوشی ھا برای این مورد که اعضای خانواده تان کجا ھستند بصورت کاملاً امن و مقرون به صرفه استفاده کنید. دانستن اینکه فرزاندانتان چه زمانی به خانه می رسند، چه زمانی سرویس مدرسه به درب منزل می رسد و یا زمانی که حیوانات تان ناخودآگاه منزل را ترک می کنند، بسیار مھم و حیاتی می باشد. آنچه که مورد نیازتان است:

 • یک ھاب و سرور اشیاء ھوشمند
 • گوشی ھوشمند، یک سنسور و حسگر SmartSense Presence

 

این سیستم چگونه کار می کند:

از زمانی که ھمه گوشی ھای ھوشمند به حسگر و سنسور GPS مجهز شده اند، شما می توانید از نرم افزار اشیاء ھوشمند برای دانستن اینکه اعضای خانواده تا چه زمانی به منزل برگشته اند، استفاده کنید. برای نوجوانان، والدین و یا حیوانات که گوشی ھمراه حمل نمی کنند، بھترین مکان برای قرار دادن این حسگرھا در کوله پشتی ھا، کیف و یا در جیب کنار یقه است تا از زمان ورود و خروج اعضای خانواده آگاه شوید و در مورد حیوانات، اگر آنھا یک فرار غیرمنتظره را برنامه ریزی کنند، میتوانید در این صورت، به کمک این سنسور میتوانید از فرارشان اطلاع یابید.

8- می توانید حتی زمانیکه در کنار فرزندتان نیستید از او محافظت کنید.

بسیار اتفاق افتاده است که دوست دارید ھرگونه حرکت فرزاندانتان را مشاھده نمایید، اما متاسفانه چشمی ھم پشت سرتان برای اینکار ندارید، به ھمین علت است که خانه ھای ھوشمند با تجھیزات ھوشمند از راه رسیده اند. از زمانی که امنیت خانه ھا به داخل خانه ھا نیز راه یافته است، اشیاء ھوشمند به شما اجازه می دھند با مانیتورینگ و حفاظت از خانواده تان، فضایی امن و به دور از خطر برایشان فراھم نمایید. به صدا درآمدن صدای آلارم، زمانی که فرزندانتان کابینت ھا و یا قوطی ھای دارو را باز می کنند، بسیار ھوشمندانه و عاقلانه به نظر می رسد.

EPrhino.com

آنچه مورد نیازتان است:

 • سرور و ھاب اشیاء ھوشمند
 • سنسور چندکاره SmartSense

این سیستم چگونه کار می کند؟
با قراردادن این سنسورھا در دربھا، پنجره ھا، کشوی میز و کابینت ھا، می توانید در زودترین زمان آلارم را در صورت باز کردن این دربھا دریافت کنید و اگر چراغ ھای ھوشمند و یا آلارم ھوشمند دارید می توانید حتی حالت تغییر رنگ چراغ و یا چراغ چشمک زن را برای این حسگرها تعریف کنید.

9-شما دیگر ھیچ وقت فراموش نخواھید کرد درب پارکینگ را نبندید.

زمانی که مایل ھا دور از خانه مان در حال رانندگی ھستیم و با تعجب از خودمان می پرسیم: آیا درب پارکینگ را بسته ام ؟ از آنجایی که ھیچ کس دوست ندارد مزاحمی وارد منزلش شود، یک خانه ھوشمند می تواند بصورت اتوماتیک درب پارکینگ را پشت سرتان ببندد. ھمانگونه که با یک کلیک روی گوشی تان می توانید دربھا را باز و بسته کنید، چراغ ھا را روشن و خاموش نمایید، پس می توانید درب پارکینگ را با فاصله ھا دورتر پشت سرتان ببندید .
آنچه مورد نیازتان است:

 • هاب اشیاء ھوشمند
 • سنسور چندکاره SmartSense
 • بازکننده ترکیبی درب پارکینگ

EPrhino.com

این سیستم چگونه کار می کند؟
بعد از نصب سوئیچ رله درب پارکینگ و جاگذاری سنسور چندمنظوره بر روی درب پارکینگ (که باز و بسته شدن درب پارکینگ را SmartSense
تشخیص دھد)، شما میتوانید با استفاده از یک کلیک روی نرم افزار اشیاء ھوشمند، درب را به آسانی باز و بسته نمایید…

 

منبع: وبسایت اشیاء ھوشمند

2 دیدگاه دربارهٔ «9 راهکار خانه هوشمند که زندگی شما را بهتر می کند»

دیدگاه‌ خود را بنویسید