پلاگین راینو - VisualARQ

VisualARQ

پلاگین Visual ARQ

آموزش راینو - VisualARQ

پلاگین VisualARQ افزونه ای برای راینو می باشد که بوسیله آن می توانید به مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) بپردازید. تفاوت عمده مدل BIM با یک مدل سه بعدی متعارف CAD ، ذخیره اطلاعات مهم کل فرایند ساخت با تمام اجزاء آن می‌باشد. این اطلاعات شامل مواردی از قبیل مشخصات مصالح (وزن، رنگ، اندازه، میزان مقاومت در برابر حریق و…)، راهنمای نصب و مونتاژ، خدمات گارانتی محصولات، الزامات نگهداری و تعمیرات، اطلاعات قیمت اجزاء و… خواهد بود.. به عبارت فنی یک مدل BIM یک مدل CAD است که به یک پایگاه داده (Data Base) متصل می‌باشد. پلاگین VisualArq در این راستا المان های ساختمان را با جزئیات مدل می کند.

.

آموزش راینو - VisualARQ

مدلسازی انواع دیوارهای استاندارد و امکان تعریف دیوار با جزئیات خاص و اینکه این جزئیات جزء هسته اصلی دیوار هستند و یا کاربری دیگری دارند، امکان تبدیل دسته جمعی یک سری منحنی به دیوار، بالا آوردن دیوار آخرین طبقه به سقف با فرم آزاد، ترسیم درب، پنجره، ستون ، تیر، پله ها و کف با جزئیات، امکان تعریف فضاها، متره و برآورد المان های ساختمان، تعریف طبقات و ترسیم مقطع های دینامیک و آپدیت شونده از امکانات این پلاگین می باشد. شما با این پلاگین محیط نرم افزار رویت را داخل راینو می آورید . پلاگین VisualARQ از تولیدات شرکت Asuni است. این شرکت در سال ۱۹۹۳ تأسیس شده است و هدف آن توسعه نرم افزار های جدید طراحی می باشد.

.

آموزش راینو - VisualARQ

از دیگر قابلیت های پلاگین VisualARQ اینکه می توانبد فایل های دو بعدی ترسیم شده در اتوکد یا قسمت دو بعدی راینو و یا هر نرم افزار فاز ۲ معماری را وارد کرد و فقط با چند کلیک خطوط را به دیوارهای ۳ بعدی، سقف ها و … تبدیل کنید. این پلاگین هیچ محدودیتی ندارد و طراحی هر فرم معماری پیچیده ای در آن ممکن است.تمام آبجکت های طراحی شده در محیط VisualARQ به صورت نربز و قطعات هندسی راینو هستند.

.

آموزش راینو - VisualARQ

پلاگین VisualARQ می تواند با سایر پلاگین های معماری راینو مانند Dynamic Display, Paneling tools, Savanna 3D  و…. به منظور توسعه ی قابلیت های مدل سازی، تجزیه و تحلیل طرح و استفاده از قابلیت های طراحی در آن ها، ترکیب شود. برای مثال مولفه های افزوده شده به گرس هاپر به شما اجازه می دهد تا با آبجکت های VisualARQ به طور مستقیم در گرس هاپر کار کنید.

.

در پلاگین VisualARQ، فقط با چند کلیک از مدل ساخته شده، نقشه ی پلان دقیق ، مقاطع و نمای هر قسمت مورد نیاز را هر چقدر هم که پیچیده باشد به شما می دهد, طوریکه به مدل سه بعدی وابسته بوده و با هر تغییر مدل سه بعدی، طرح دو بعدی آن نیز بروز رسانی گردد. این پلاگین دارای روند کاری آسان به منظور پیشرفت سریع تر طراحی و گرفتن خروجی مورد نظر از آن است.

دانلود ویژوال آرک

.

دانلود پلاگین VisualARQ 2  با توضیجات لایسنس:

رمز فایل: eprhino.com

25 دیدگاه دربارهٔ «VisualARQ»

  1. سلام من گزینه Evaluation رو زدم و درست شد اما مدام به محض اینکه راینو 6 رو باز میکنم یک ارور رو 2 بار تکرار میکنه که باید هر دفعه بستش و بعد از اون Visual arc 2 کار میکنه. توی ارور زده Data application B و پایین اش هم زده Download&install که تا روش کلیک میکنم راینو 6 رو ریستارت میکنه و دوباره که Run میکنه
    و شروع میکنه باز همون ایراده لایسنس رو میگیره!!!چیکار کنم که این ارور Data application B هر دفعه که راینو 6 ام رو باز میکنم روی صفحه ام نیاد؟ و اینکه ویدیویی که توی فایل نصب گذاشتین نحوه اکتیو کردن پس از 30 روز روی راینو 5 هست ممنون میشم همین ویدیو رو برای راینو 6 هم بذارین و آموزش بدین.سپاس

  2. bahaminfarahmandpour120140

    سلام وقت بخیر من بااینکه اخرین ورژن های راینو 6 و 7 رو دارم پلاگین رو که برای هر کدومشون دانلود میکنم در اولین مرحله نصب ارور میده که this plugin needs rhino 6/7 to be installed, و سریع بسته میشه
    ممکنه کمکم کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید