پلاگین راینو RhinoNest

RhinoNest

پلاگین RhinoNest

راینونِست RhinoNest از پلاگین های راینو است که چیدمان قطعات ماکت در شیت متریال مورد نظر برای برش را بهینه می کند و دورریز متریال را کاهش می دهد. این پلاگین دارای ابزارهایی برای شماره زدن قطعات، فواصل قطعات از همدیگر، جهت و راستای بهینه کردن برش قطعات در شیت متریال و…است. از این پلاگین برای چیدمان آبجکت ها در سینی کار دستگاه تری دی پرینت نیز استفاده می کنند.

در نجاری (Carpentry)، مبلمان (Furniture)، برش کاری و خم کاری ورقه های فلزی (Sheet metal)، صنایع کفش (Footwear)، برش شیشه (Glass Cut)، کشتی و شناور (Marine)، علامت ها و تلیغات تجاری (Banners)، و مدلینگ کاربرد دارد.

 •  فعال شدن برش اشیاء در حالت 3D
 •  تعریف پانل های مختلف
 •   قرارگیری برش ها در CPlane برای بهینه سازی
 •  سطوح شکسته، جامدات و / یا سطوح مش
 •  شناسایی برش ها، متن و / یا حالت متن ساده به صورت اتوماتیک 
 •  برش قطعه سطوح جامدات و / یا سطوح مش

برش 3D لایه ای اشیاء سه بعدی

انتخاب حالت پرینت سه بعدی

3D Cut قابلیت لمینیت سه بعدی اشیاء برای برش لیزری یا دستگاه های CNC را به شما می دهد.

این ویژگی فوق العاده شما را در یک صفحه هندسی سه بعدی قرار داده و می توانید هر قطعه را به طور خودکار شناسایی کنید.

ادغام با گرس هاپر

برای طراحان جهت یافتن اشکال جدید استفاده از الگوریتم های مولد

Grasshopper 3D یک ویرایشگر الگوریتم گرافیکی است که با ابزارهای مدل سازی Rhino سازگار است. بر خلاف ابزار برنامه نویسی، Grasshopper بدون برنامه نویسی یا دانش اسکریپتی نیاز ندارد. با این وجود، به طراحان اجازه می دهد تا ژنراتورهای فرم را از ساده ترین تا به قابل توجه ترین نسخه ها ایجاد کنند. RhinoNest برای Grasshopper شامل تمام ابزار موجود در آن می باشد.

انتخاب شی گرافیکی

 تعریف کپی های یک شی
 •  قابلیت تعیین اولویت های چندگانه بین اشیاء و تعیین جهت قرار دادن در سطوح نامحدود
 • آزادی چرخش
 • پارامترهای بهینه سازی با کپی از یک شی واحد

تعریف پانل ها

 از یک اندازه پانل یا اندازه های مختلف پانل استفاده کنید
 • شامل پایگاه داده پانل متمرکز برای تولید پانل های بزرگ تر. RhinoNest یک ابزار مستقل برای مدیریت ساخت پنل را فراهم می کند.
 • پانل ها را با مواد، ابعاد، کمیت در انبار و مرجع تعریف کنید.
 • گزینه پانل کامل شده، تعداد اشیاء را نادیده می گیرد و به عنوان تعداد زیادی نسخه پانل برای پر کردن یک صفحه استفاده می کند.

مولفه ها

 فاصله بین پارامترهای قطعه
 • فاصله بین تکه ها و پارامترهای محدود پنل
 • حداکثر زمان بهینه سازی RhinoNest با استفاده از الگوریتم اکتشافی برای محاسبه راه حل های مختلف برای نمایش بهترین حالت.
 • اشکال مستطیلی که به ما برای محاسبه و استفاده از حداقل تعداد و ابعاد متریال برای برش کمک می کند.

گزارش ها

 • نمایش لیست با شماره پانل، تعداد قطعات در هر پانل، منطقه مورد استفاده و منطقه آزاد برای کنترل بهینه سازی.
 • مقادیر را به کلیپ بورد کپی کنید تا بتوانید در هر برنامه قرار دهید.
 • گزارش را به صورت متنی صادر کنید.

قدرت راینو

RhinoNest با تکنولوژی راینو کار می کند

RhinoNest به طور کامل یکپارچه و طراحی شده برای راینو است و بنابراین، بهینه سازی در کمترین زمان را بدون نیاز به وارد کردن فایل ها از نرم افزار دیگر فراهم می کند. RhinoNest از تمام انواع هندسه پشتیبانی می کند و نیازی به تبدیل ندارد.

RhinoNest چه چیز دیگری باید ارائه دهد؟

ابزارهایی با کارایی بالا

شناسایی

این به ما اجازه می دهد چندین شیء را انتخاب کنیم و آنها را به صورت خودکار شناسایی کنیم. اشیا را لیست می کند و می تواند شماره شروع و یک پیشوند را تعریف کند. به همین ترتیب، به ما اجازه می دهد که اشیاء اصلی را گروه بندی کنیم و یا یک لایه جدید ایجاد کنیم. ابزار شناسایی، اشیا را با استفاده از برچسب ها، متن یا ردیابی ساده فونت، طبقه بندی می کند. شناسایی اشیاء قبل از برش ضروری است.

تصویر به وکتور

این ابزار با استفاده از ده سبک پیش فرض از جمله معماری، منحنی ها، نقشه ها، منحنی های نرم و غیره به شما امکان می دهد تصاویر را به وکتور تبدیل کنید.

Remap اشیاء

این ابزار لایه های جسم را قبل از برش در صفحه قرار میدهد. این الگوریتم بطور کامل با منحنی ها، سطوح و جامد عمل می کند. Remap Objects یک شکل سه بعدی را در بزرگترین سطح به منظور هدایت شی به صفحه برش تجزیه و تحلیل می کند.

وارد کردن چندین فایل

RhinoNest فراهم می کند ابزار چند فایل واردات خودکار، و پشتیبانی از تمام فرمت های فایل موجود در Rhino. پوشه ها و چندین فایل را میتوان بصورت دستی تعریف کرد. هر فایل در یک لایه با نام فایل سازماندهی شده است.

زبانه ها و اتصال

این ابزار به شما اجازه می دهد تا به سرعت منحنی ها را تقسیم کنید و آنها را وصل کنید. در بعضی موارد ممکن است بخواهید قطعات را در پانل پس از برش نگه دارید. زبانه ها را می توان به صورت دستی تقسیم کرد. به صورت پویا تعریف کنید که در آن شما می خواهید یک تب را اضافه کنید و اندازه آن را تعریف کنید.

ورودی و خروجی فایل های HPGL

فرمت HPGL، که به عنوان PLT نیز شناخته می شود، به طور گسترده ای برای ماشین های برش و تراش استفاده می شود. به راحتی فایل های HPGL را در RhinoNest ایپورت و اکسپورت کنید. یک فایل برای هر پانل ایجاد شده و با توجه به بهینه سازی، شماره گذاری خواهد شد.

دانلود پلاگین RhinoNest :  

توجه: ورژن مخصوص راینو 6 و راینو 7 این پلاگین فقط برای هنرجویان دوره راینو مستر قابل دانلود میباشد.

رمز فایل: eprhino.com

14 دیدگاه دربارهٔ «RhinoNest»

 1. سلام وقت بخیر من راینو ۶ دارم و پلاگین rhino nest رو دانلود و نصب کردم ولی وقی راینو رو باز می کنم هیچ پنجره ای برام در خصوص راینو نست اضافه نشده وچیزی نداره که بخوام اکتیو کنم لطف می کنید راهنمایی بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید