آموزش جامع راینو در معماری

آموزش جامع راینو در معماری

آموزش راینو در معماری

آموزش جامع راینو در معماری

قیمت

1,280,000 تومان

سطح دوره
مقدماتی تا پیشرفته
تعدادجلسات
102
فصول دوره
10 فصل
مدت دوره
44 ساعت
دسترسی به جلسات
قابل دانلود
ارتباط با مدرس
✔️
اشتراک گذاری
وضعیت : موجود

فیلم معرفی دوره آموزش راینو در معماری:

آموزش جامع راینو در معماری

دوره Rhino Master کاملترین مجموعه آموزش راینو شامل:

 • آموزش صفر تا صد دستورات راینو
 • آموزش مدلسازی معماری به روش BIM در راینو
 • آموزش طراحی و پنل گذاری پارامتریک نما
 • آموزش طراحی پارامتریک دیوارهای آجری
 • متره و براورد پروژه های معماری در راینو
 • آموزش طراحی احجام نرم و ارگانیک با راینو
 • آموزش ایجاد انیمشن و متحرک سازی پروژه در راینو
 • آموزش مدلسازی ده ها پروژه مطرح معماری در ایران و جهان
 • خروجی مدارک فاز دو معماری در راینو
 • شیت فنی معماری – پلان و برش سه بعدی( با مقیاس)
 • آنالیز سازه ای احجام معماری در راینو
 • آموزش تنظیمات دقیق متریال و رندر حرفه ای
 • چیدمان و نام گذاری اتوماتیک قطعات برش برای ماکت

مواردی که یاد میگیرید

کاملترین دوره آموزش راینو در جهان:

این پکیج آموزشی هدف چند ساله من بوده که بتونم تمامی مباحث مورد نیاز در رابطه با یادگیری نرم افزار راینو و تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای رو در این پکیج به صورت یکپارچه جمع آوری کنم. برای یادگیری پکیج جامع آموزش راینو در معماری شما نیاز به هیچ پیش زمینه ای ندارین و به صورت کامل از صفر تا صد تمامی مباحث رو آموزش خواهید دید. تمامی مباحث ارائه شده در پکیج راینو مستر به صورت کامل آموزش داده شده و شما بعد از دیدن آموزش های هر بخش، به تمامی نکات مربوطه مسلط خواهید شد.

راینو یکی از مهمترین و تخصصی ترین نرم‌افزار های طراحی و مدلسازی در دنیا به حساب میاد. هم از لحاظ قابلیت طراحی پارامتریک با پلاگین قدرتمند گرس هاپر و هم از نظر قدرت طراحی احجام نرم و ارگانیک و ترکیب دو سیستم قدرتمند طراحی یعنی سیستم نربز NURBS برای طراحی فوق العاده دقیق سطوح و همچنین سیستم SubD برای احجام نرم. در این پکیج، علاوه بر این دو سیستم قدرتمند مذکور، بحث مدلسازی جامع اطلاعات ساختمان یعنی BIM نیز مورد بررسی کامل قرار میگیرد. همچنین بحث ایجاد شبکه و پنل گذاری پارامتریک و هوشمند نمای ساختمان و تکنیک های مختلف طراحی پنل و نیز تکنیک‌های جذاب طراحی دیوارهای پارامتریک آجری و تعریف یک الگوریتم برای چیدمان آجرها به صورت کامل آموزش داده شده است.

آموزش راینو در معماری

در ادامه موضوع طراحی احجام ارگانیک (مشابه سیستم طراحی مرحوم زاها حدید) و تکنیک های مختلف این سبک طراحی همراه با دیزاین شبکه های چند لایه‌ی ارگانیک و پس از آن بحث انمیشن و متحرک سازی پروژه های معماری در راینو مورد بررسی کامل قرار گرفته است.

در انتها نیز بحث تکنیک متریال دهی و خروجی رندرهای حرفه ای با کیفیت رئال از فضاهای خارجی و صحنه‌های داخلی و همچین آموزش های کاربردی مانند آنالیز گرافیکی و دقیق سازه ای احجام معماری و تغییر شکل اجسام در اثر تحلیل نیروهای وارد به آن و همچنین چیدمان اتوماتیک قطعات برای شیت برش لیزری و ماکت سازی و تکنیک های کاربردی دیگر ارائه شده است.

فصل اول

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل اول، تمامی دستورات راینو شامل تنظیمات راینو و شخصی سازی محیط کار و همچنین دستورات ترسیمی و ویرایشی منحنی ها، سطوح و احجام رو یاد میگیرید و در ادامه دستورات اندازه گذاری و دستورات ایجاد شیت معماری و وارد کردن مدارک به شیت با مقیاس و حالت های مختلف پرینت و خروجی گرفتن از مدارک(حتی پلان ها و برش های سه بعدی با مقیاس) به صورت کامل بررسی خواهد شد و در همین فصل اول در واقع کل راینو رو یاد میگیرید👌

در انتهای هر بخش از دستورات ترسیمی و ویرایشی، مثال‌ها و مدلسازی‌های معماری هم مطرح میشه تا به دستورات راینو بصورت کاربردی مسلط بشید. 💪💪

برخی از جلسات این فصل:

فصل دوم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل دوم، ابزارهای ترسیمی معماری و سیستم مدلسازی BIM پروژه‌های ساختمانی رو یاد میگیرید و سپس جزئیات هر یک از عناصر معماری و خروجی گرفتن نقشه‌های فاز دو رو یاد میگیرید و در ادامه می‌تونید جدول متره فضاها و برآورد هزینه ها با جزئیات دلخواه از پروژه‌هاتون تهیه کنید. اگه سابقه کار با نرم افزار رویت رو دارید، این فصل برای شما بسیار جذاب خواهد بود. همچنین سفارشی سازی هر یک از عناصر معماری (مانند طرح دلخواه پنجره ها و نرده ها و …) و خروجی جداول تیپ بندی عناصر مورد بررسی کامل قرار خواهد گرفت. ✍️

این ویژگی های سیستم BIM در کنار قدرت مدلسازی راینو، قابلیت های فوق‌العادی برای ترسیم پروزه های معماری به شما خواهد داد.🏘️

برخی از جلسات این فصل:

فصل سوم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل سوم، روش های مختلف پنل گذاری و تکثیر اتوماتیک یک طرح پنل در یک نمای ساختمان به صورت پارامتریک رو یاد میگیرید. متغیرهایی که توسط اون‌ها بتونید طرحتون رو در نمای ساختمان تبدیل به یک چیدمان پارامتریک بکنید و همچنین طراحی انواع مختلف پنل‌های دو بعدی و سه بعدی جذاب و مدلسازی آنها قبل از تکثیر روی نما مورد بررسی کامل قرار میگیره و خودتون می تونید طرح هایی که مدلسازی میکنید رو در نمای پروژه هاتون به راحتی گسترش بدید.

برخی از جلسات این فصل:

فصل چهارم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل چهارم، مدل سازی انواع دیوارهای آجری رو یاد میگیرید و اینکه چطور چیدمان آجرها به صورت پارامتریک باشه و بر اساس یک متغیر تعریف شده، آجر ها روی هم دیگه قرار بگیرند.  در ادامه یاد می گیرید که چطور با تغییر شکل دیوارها و ایجاد بازشو در دیوارها، چیدمان پارامتریک آجرها حفظ بشه و اتصال دیوارها در محل برخورد به همدیگه به چه صورت باشه. فرم قرارگیری آجر ها و فواصل افقی و عمودی که نسبت به همدیگه می توانند داشته باشند موضوع بسیار مهمی در بحث اجرای این دیوارهاست که در این فصل مورد بررسی قرار می گیرد.

برخی از جلسات این فصل:

فصل پنجم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

فصل پنجم در مورد طراحی پروژه ها و احجام ای است که با تکنیک Contour قابل مدلسازی هستند. منظور ما، طراحی احجام معماری قبل از اجرای دستور کانتور و لایه لایه کردن آنها است. فرم‌های نرم اگر بخواهند به صورت سلب اجرا شوند علاوه بر هزینه بالا، نیروی کار متخصص و مشکلات مربوط به خودشان را دارند. اما از مزیت‌های فرم های کانتور و لایه ای، سهولت در اجرای آن ها و همچنین اقتصادی بودن آنها می‌باشد. ضمن اینکه توالی قرار گیری لایه ها از نظر بصری نیز فرم را زیباتر نشان میدهد.

برخی از جلسات این فصل:

فصل ششم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

فصل ششم شامل دهها جلسه مدل سازی پروژه های معماری مطرح دنیا و همچنین پروژه های داخلی ایران می‌باشد.  اغلب پروژه هایی انتخاب شده که علاوه بر مرور تکنیک مدل سازی، نکته خاصی برای طراحی بخشی از آنها مطرح شود. بعد از مشاهده این فصل، علاوه بر اینکه دستورات کاربردی راینو برای شما مرور می‌شود، تسلط بیشتری به مدل سازی پروژه های خود خواهید داشت. همچنین تعداد زیادی از پروژه های جذاب معماری در آپدیت های بعدی به این فصل اضافه خواهند شد.

برخی از جلسات این فصل:

فصل هفتم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل هفتم قابلیت جدید و جذاب راینو که برای طراحی احجام نرم و ارگانیک هست رو یاد میگیرید و تکنیک‌های مختلف این قابلیت به صورت پروژه محور در این فصل بررسی میشه. خیلی از معماران صاحب نام دنیا از جمله دفتر زاها حدید با به کارگیری این سبک طراحی به شهرت زیادی رسیدند و این سبک طراحی از محبوبیت زیادی برخوردار است. تکنیک هایی که در این فصل یاد می گیرید شما را قادر به مدلسازی این احجام به صورت حرفه ای می کند. همچنین پنل سازی ارگانیک و گسترش پنل با اتصال نرم نیز در این فصل مورد بررسی قرار میگیرد.

برخی از جلسات این فصل:

فصل هشتم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل هشتم ایجاد انیمیشن و متحرک سازی پروژه های معماری مورد بررسی قرار می گیره. اگر در پروژه هاتون تحرک تعریف بشه مثل حرکت بازشوهای نما و مثال های مشابه، در این فصل یاد می گیرید که چطور مدل های مختلف حرکت و انیمیشن رو در پروژه هاتون ایجاد کنید و اینکه چطور از آنها خروجی به صورت فیلم بگیرید و اینکه چطور از فریم های خروجی یک فیلم جذاب تولید کنید.اگه با موتور رندر VRay آشنا باشید، با ترکیب تکنیک های گفته شده و موتور VRay می‌توانید یک انیمیشن با کیفیت رئال و واقعی خروجی بگیرید که در این فصل بررسی خواهد شد.

فصل نهم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل نهم، تکنیک های متریال دهی به آبجکت ها و رندرگیری با راینو و همچنین نرم افزار کی شات رو یاد میگیرید. البته موتور رندرراینو بیشتر برای خروجیهای ارائه موقت می باشد و خروجیهای نهایی باکیفیت رئال را می‌بایست در نرم افزارهای تخصصی رندر انجام دهیم که یکی از از این موتورهای رندر جذاب، نرم افزار کی شات می باشد‌. این فصل بحث Unwrap متریال و اعمال آن به صورت دلخواه و آبجکت مورد بررسی کامل قرار خواهد گرفت و بحث آنرپ متریال در واقع پیش نیاز کار با سایر موتورهای رندر از جمله VRay نیز می‌باشد.

فصل دهم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل دهم سایر تکنیک های مرتبط با معماری مثل ایجاد قطعات برش از حجم و چیدمان اتوماتیک قطعات برش در شیت و همچنین آنالیز سازه ای احجام معماری و خروج گرافیکی حداکثر تغییر شکل احجام در اثر بارهای وارده را یاد خواهید گرفت. آنالیز سازه ای در واقع مکمل بحث طراحی معماری می باشد و آشنایی با این ابزار یک قدم به حرفه ای بودن معمار کمک خواهد کرد.  چند تکنیک کاربردی دیگر نیز در آپدیت های بعدی در این فصل قرار خواهد گرفت.

پشتیبانی دوره:

✔️ بعد از ثبت نام در دوره، هر سوالی در مورد آموزش‌های دوره و یا مدلسازی پروژه های تان داشتید میتوانید از بخش پشتیبانی بپرسید و به صورت مستقیم با مدرس دوره در ارتباط باشید.

✔️ آپدیت های دوره جامع آموزش راینو در معماری بلافاصله پس از اضافه شدن به سایت از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

✔️ ثبت نام در یک دوره آموزشی تخصصی رو نه به عنوان هزینه بلکه به عنوان پرسودترین سرمایه گذاری در زندگی خود بدونین. زیرا بعد از یک بار سرمایه گذاری، در مابقی عمر براتون بازدهی دائمی و فوق‌العاده خواهد داشت. پس، از همین لحظه آموزش هاتون رو شروع کنید تا مهارت بسیار بیشتری در طراحی و مدلسازی معماری کسب کنید و درآمد فوق‌العاده‌ای در این حوزه داشته باشید. 💪💵

فصل 1

معرفی و اشنایی با راینو

شروع کار با راینو

تنظیمات راینو

شخصی سازی راینو

منحنی ها

ویرایش منحنی

استخراج منحنی

صفحات بخش اول

صفحات بخش دوم

صفحات بخش سوم

ویرایش صفحات بخش اول

ویرایش صفحات بخش دوم

ویرایش صفحات بخش سوم

سالید بخش اول

سالید بخش دوم

ویرایش سالید بخش اول

ویرایش سالید بخش دوم

ابزارهای انتخاب

لایه ها و propertise

Visibility

Gumbal و History

Cplane

Transform 1

Transform 2

Transform 3

دستورات آنالیز

Dimension 1

Dimension 2

Layout

Make2d

3Dplan - 3Dsection

فصل 2

جلسه اول BIM

جلسه دوم BIM

جلسه سوم BIM

جلسه چهارم BIM

جلسه پنجم BIM

جلسه ششم BIM

جلسه هفتم BIM

جلسه هشتم BIM

جلسه نهم BIM

فصل 3

ساختار شبکه بندی ها

پنل‌ها بخش اول

پنل‌ها بخش دوم

پنل‌ها بخش سوم

پنل‌ها بخش چهارم

پنل‌ها بخش پنجم

پروژه معماری

فصل 4

دیوارهای آجری بخش اول

دیوارهای آجری بخش دوم

دیوارهای آجری بخش سوم

فصل 5

01 برج Agora

02 کاخ Alvorada

03 سازه بامبو

04 ساختمان Beneton

05 معبد Bosjes Chapel

06 Confluence Park

07 Wormhole

08 Tree Restaurant

09 Tongue Groove

10 Metropol Parasol

11 Evolo2018

12 پارلمان آلمان

13 مقبره کمال الملک

14 معبد Lotus

15 Country Club

16 Ribbon Chapel

17 ساختمان ترمه

18 Turning Torso

19 TEK Building

مجموعه تصاویر پروژه ها تا شماره 19

فصل 6

احجام کانتور بخش اول

احجام کانتور بخش دوم

احجام کانتور بخش سوم

احجام کانتور بخش چهارم

فصل 7

احجام نرم و ارگانیک بخش اول

احجام نرم و ارگانیک بخش دوم

احجام نرم و ارگانیک بخش سوم

احجام نرم و ارگانیک بخش چهارم

احجام نرم و ارگانیک بخش پنجم

احجام نرم و ارگانیک بخش ششم

فصل 8

انیمیشن جلسه اول

انیمیشن جلسه دوم

انیمیشن جلسه سوم

انیمیشن جلسه چهارم

انیمیشن جلسه پنجم

انیمیشن جلسه ششم

فصل 9

متریال جلسه مقدماتی

متریال جلسه اول

متریال جلسه دوم

رندر جلسه اول

رندر جلسه دوم

کی شات جلسه اول

کی شات جلسه دوم

کی شات جلسه سوم

کی شات جلسه چهارم

کی شات جلسه پنجم

کی شات جلسه ششم بخش اول

کی شات جلسه ششم بخش دوم

کی شات جلسه هفتم

فصل 10

چیدمان قطعات برش جلسه اول

چیدمان قطعات برش جلسه دوم

آنالیز سازه ای احجام معماری

آموزش مقدماتی گرسهاپر - جلسه اول

آموزش مقدماتی گرسهاپر - جلسه دوم

آموزش مقدماتی گرسهاپر - جلسه سوم

آموزش مقدماتی گرسهاپر - جلسه چهارم

آموزش مقدماتی گرسهاپر - جلسه پنجم

آموزش مقدماتی گرسهاپر - جلسه ششم

آموزش مقدماتی گرسهاپر - جلسه هفتم

مدرس دوره

آموزش راینو در معماری

پدرام کاظمی کارشناس ارشد معماری و دانش آموخته معماری داخلی از دانشگاه هنر تهران می باشد. پس از فارغ‌التحصیلی در سال ۹۱  فعالیت حرفه‌ای طراحی معماری با راینو و همزمان تدریس این نرم‌افزار را نیز آغاز نمود.  پس از تدریس در دو موسسه آموزش معماری و دانشگاه آزاد واحد تهران غرب، ایشان در سال ۲۰۱۷ سایت epRhino را تأسیس و تا امروز به ارائه خدمات مرتبط با نرم‌افزار راینو برای علاقمندان این برنامه پرداخته است. اکنون دوره‌های آموزشی راینو توسط ایشان، با توجه به شرایط موجود، به صورت آنلاین و بسیار جامع‌تر از آموزش‌های حضوری و همراه با آموزش‌های تکمیلی می باشد که فقط در سایت eprhino.com ارائه می‌شود.

لایسنس پکیج بعد از خريد براي شما صادر شده و در پنل كاربری شما بخشی به نام کد فعالسازی اضافه خواهد شد.

اموزش جامع راینو در معماری

1,280,000 تومان

آموزش راینو در معماری

آموزش جامع راینو در معماری

قیمت

1,280,000 تومان

سطح دوره
مقدماتی تا پیشرفته
تعدادجلسات
102
فصول دوره
10 فصل
مدت دوره
44 ساعت
دسترسی جلسات
قابل دانلود
ارتباط با مدرس
✔️
اشتراک گذاری
وضعیت : موجود
فیلم معرفی دوره:
 

فیلم معرفی دوره آموزش راینو در معماری:

آموزش جامع راینو در معماری

دوره Rhino Master کاملترین مجموعه آموزش راینو شامل:

 • آموزش صفر تا صد دستورات راینو
 • آموزش مدلسازی معماری به روش BIM در راینو
 • آموزش طراحی و پنل گذاری پارامتریک نما
 • آموزش طراحی پارامتریک دیوارهای آجری
 • متره و براورد پروژه های معماری در راینو
 • آموزش طراحی احجام نرم و ارگانیک با راینو
 • آموزش ایجاد انیمشن و متحرک سازی پروژه در راینو
 • آموزش مدلسازی ده ها پروژه مطرح معماری در ایران و جهان
 • خروجی مدارک فاز دو معماری در راینو
 • شیت فنی معماری – پلان و برش سه بعدی( با مقیاس)
 • آنالیز سازه ای احجام معماری در راینو
 • آموزش تنظیمات دقیق متریال و رندر حرفه ای
 • چیدمان و نام گذاری اتوماتیک قطعات برش برای ماکت

مواردی که یاد میگیرید

کاملترین دوره آموزش راینو در جهان:

این پکیج آموزشی هدف چند ساله من بوده که بتونم تمامی مباحث مورد نیاز در رابطه با یادگیری نرم افزار راینو و تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای رو در این پکیج به صورت یکپارچه جمع آوری کنم. برای یادگیری پکیج جامع آموزش راینو در معماری شما نیاز به هیچ پیش زمینه ای ندارین و به صورت کامل از صفر تا صد تمامی مباحث رو آموزش خواهید دید. تمامی مباحث ارائه شده در پکیج راینو مستر به صورت کامل آموزش داده شده و شما بعد از دیدن آموزش های هر بخش، به تمامی نکات مربوطه مسلط خواهید شد.

راینو یکی از مهمترین و تخصصی ترین نرم‌افزار های طراحی و مدلسازی در دنیا به حساب میاد. هم از لحاظ قابلیت طراحی پارامتریک با پلاگین قدرتمند گرس هاپر و هم از نظر قدرت طراحی احجام نرم و ارگانیک و ترکیب دو سیستم قدرتمند طراحی یعنی سیستم نربز NURBS برای طراحی فوق العاده دقیق سطوح و همچنین سیستم SubD برای احجام نرم. در این پکیج، علاوه بر این دو سیستم قدرتمند مذکور، بحث مدلسازی جامع اطلاعات ساختمان یعنی BIM نیز مورد بررسی کامل قرار میگیرد. همچنین بحث ایجاد شبکه و پنل گذاری پارامتریک و هوشمند نمای ساختمان و تکنیک های مختلف طراحی پنل و نیز تکنیک‌های جذاب طراحی دیوارهای پارامتریک آجری و تعریف یک الگوریتم برای چیدمان آجرها به صورت کامل آموزش داده شده است.

آموزش راینو در معماری

در ادامه موضوع طراحی احجام ارگانیک (مشابه سیستم طراحی مرحوم زاها حدید) و تکنیک های مختلف این سبک طراحی همراه با دیزاین شبکه های چند لایه‌ی ارگانیک و پس از آن بحث انمیشن و متحرک سازی پروژه های معماری در راینو مورد بررسی کامل قرار گرفته است.

در انتها نیز بحث تکنیک متریال دهی و خروجی رندرهای حرفه ای با کیفیت رئال از فضاهای خارجی و صحنه‌های داخلی و همچین آموزش های کاربردی مانند آنالیز گرافیکی و دقیق سازه ای احجام معماری و تغییر شکل اجسام در اثر تحلیل نیروهای وارد به آن و همچنین چیدمان اتوماتیک قطعات برای شیت برش لیزری و ماکت سازی و تکنیک های کاربردی دیگر ارائه شده است.

فصل اول

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل اول، تمامی دستورات راینو شامل تنظیمات راینو و شخصی سازی محیط کار و همچنین دستورات ترسیمی و ویرایشی منحنی ها، سطوح و احجام رو یاد میگیرید و در ادامه دستورات اندازه گذاری و دستورات ایجاد شیت معماری و وارد کردن مدارک به شیت با مقیاس و حالت های مختلف پرینت و خروجی گرفتن از مدارک(حتی پلان ها و برش های سه بعدی با مقیاس) به صورت کامل بررسی خواهد شد و در همین فصل اول در واقع کل راینو رو یاد میگیرید👌

در انتهای هر بخش از دستورات ترسیمی و ویرایشی، مثال‌ها و مدلسازی‌های معماری هم مطرح میشه تا به دستورات راینو بصورت کاربردی مسلط بشید. 💪💪

برخی از جلسات این فصل:

فصل دوم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل دوم، ابزارهای ترسیمی معماری و سیستم مدلسازی BIM پروژه‌های ساختمانی رو یاد میگیرید و سپس جزئیات هر یک از عناصر معماری و خروجی گرفتن نقشه‌های فاز دو رو یاد میگیرید و در ادامه می‌تونید جدول متره فضاها و برآورد هزینه ها با جزئیات دلخواه از پروژه‌هاتون تهیه کنید. اگه سابقه کار با نرم افزار رویت رو دارید، این فصل برای شما بسیار جذاب خواهد بود. همچنین سفارشی سازی هر یک از عناصر معماری (مانند طرح دلخواه پنجره ها و نرده ها و …) و خروجی جداول تیپ بندی عناصر مورد بررسی کامل قرار خواهد گرفت. ✍️

این ویژگی های سیستم BIM در کنار قدرت مدلسازی راینو، قابلیت های فوق‌العادی برای ترسیم پروزه های معماری به شما خواهد داد.🏘️

برخی از جلسات این فصل:

فصل سوم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل سوم، روش های مختلف پنل گذاری و تکثیر اتوماتیک یک طرح پنل در یک نمای ساختمان به صورت پارامتریک رو یاد میگیرید. متغیرهایی که توسط اون‌ها بتونید طرحتون رو در نمای ساختمان تبدیل به یک چیدمان پارامتریک بکنید و همچنین طراحی انواع مختلف پنل‌های دو بعدی و سه بعدی جذاب و مدلسازی آنها قبل از تکثیر روی نما مورد بررسی کامل قرار میگیره و خودتون می تونید طرح هایی که مدلسازی میکنید رو در نمای پروژه هاتون به راحتی گسترش بدید.

برخی از جلسات این فصل:

فصل چهارم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل چهارم، مدل سازی انواع دیوارهای آجری رو یاد میگیرید و اینکه چطور چیدمان آجرها به صورت پارامتریک باشه و بر اساس یک متغیر تعریف شده، آجر ها روی هم دیگه قرار بگیرند.  در ادامه یاد می گیرید که چطور با تغییر شکل دیوارها و ایجاد بازشو در دیوارها، چیدمان پارامتریک آجرها حفظ بشه و اتصال دیوارها در محل برخورد به همدیگه به چه صورت باشه. فرم قرارگیری آجر ها و فواصل افقی و عمودی که نسبت به همدیگه می توانند داشته باشند موضوع بسیار مهمی در بحث اجرای این دیوارهاست که در این فصل مورد بررسی قرار می گیرد.

برخی از جلسات این فصل:

فصل پنجم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

فصل پنجم در مورد طراحی پروژه ها و احجام ای است که با تکنیک Contour قابل مدلسازی هستند. منظور ما، طراحی احجام معماری قبل از اجرای دستور کانتور و لایه لایه کردن آنها است. فرم‌های نرم اگر بخواهند به صورت سلب اجرا شوند علاوه بر هزینه بالا، نیروی کار متخصص و مشکلات مربوط به خودشان را دارند. اما از مزیت‌های فرم های کانتور و لایه ای، سهولت در اجرای آن ها و همچنین اقتصادی بودن آنها می‌باشد. ضمن اینکه توالی قرار گیری لایه ها از نظر بصری نیز فرم را زیباتر نشان میدهد.

برخی از جلسات این فصل:

فصل ششم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

فصل ششم شامل دهها جلسه مدل سازی پروژه های معماری مطرح دنیا و همچنین پروژه های داخلی ایران می‌باشد.  اغلب پروژه هایی انتخاب شده که علاوه بر مرور تکنیک مدل سازی، نکته خاصی برای طراحی بخشی از آنها مطرح شود. بعد از مشاهده این فصل، علاوه بر اینکه دستورات کاربردی راینو برای شما مرور می‌شود، تسلط بیشتری به مدل سازی پروژه های خود خواهید داشت. همچنین تعداد زیادی از پروژه های جذاب معماری در آپدیت های بعدی به این فصل اضافه خواهند شد.

برخی از جلسات این فصل:

فصل هفتم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل هفتم قابلیت جدید و جذاب راینو که برای طراحی احجام نرم و ارگانیک هست رو یاد میگیرید و تکنیک‌های مختلف این قابلیت به صورت پروژه محور در این فصل بررسی میشه. خیلی از معماران صاحب نام دنیا از جمله دفتر زاها حدید با به کارگیری این سبک طراحی به شهرت زیادی رسیدند و این سبک طراحی از محبوبیت زیادی برخوردار است. تکنیک هایی که در این فصل یاد می گیرید شما را قادر به مدلسازی این احجام به صورت حرفه ای می کند. همچنین پنل سازی ارگانیک و گسترش پنل با اتصال نرم نیز در این فصل مورد بررسی قرار میگیرد.

برخی از جلسات این فصل:

فصل هشتم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل هشتم ایجاد انیمیشن و متحرک سازی پروژه های معماری مورد بررسی قرار می گیره. اگر در پروژه هاتون تحرک تعریف بشه مثل حرکت بازشوهای نما و مثال های مشابه، در این فصل یاد می گیرید که چطور مدل های مختلف حرکت و انیمیشن رو در پروژه هاتون ایجاد کنید و اینکه چطور از آنها خروجی به صورت فیلم بگیرید و اینکه چطور از فریم های خروجی یک فیلم جذاب تولید کنید.اگه با موتور رندر VRay آشنا باشید، با ترکیب تکنیک های گفته شده و موتور VRay می‌توانید یک انیمیشن با کیفیت رئال و واقعی خروجی بگیرید که در این فصل بررسی خواهد شد.

فصل نهم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری

در فصل نهم، تکنیک های متریال دهی به آبجکت ها و رندرگیری با راینو و همچنین نرم افزار کی شات رو یاد میگیرید. البته موتور رندرراینو بیشتر برای خروجیهای ارائه موقت می باشد و خروجیهای نهایی باکیفیت رئال را می‌بایست در نرم افزارهای تخصصی رندر انجام دهیم که یکی از از این موتورهای رندر جذاب، نرم افزار کی شات می باشد‌. این فصل بحث Unwrap متریال و اعمال آن به صورت دلخواه و آبجکت مورد بررسی کامل قرار خواهد گرفت و بحث آنرپ متریال در واقع پیش نیاز کار با سایر موتورهای رندر از جمله VRay نیز می‌باشد.

فصل دهم

دوره Rhino Master آموزش جامع راینو

آموزش راینو در معماری