nvidia-iray-logo

Nvidia IRAY

همانطور که سالهاست با IRAY در 3ds Max ، Cinema4D و Maya آشنا بوده اید، هم اینک نیز میتوانید این موتور رندریگ GPU Based را در نرم افزار محبوب Rhino تجربه کنید. از همین ابتدا عرض کنم که میتوانید نسخه آزمایشی را از سایت nvidia دانلود کنید و از این پلاگین رندر برای راینو لذت ببرید. قبل از هر بحثی این موتور قدرتمند و سریع را بررسی می کنیم.

iray پلاگین راینو

IRay همانطور که میدانید یک موتور Physically Based از نوع Photorealistic می باشد. این بدان معناست که مفاهیم و تعاریف نور در این موتور به صورت کاملا فیزیکی و واقع گرایانه رندر و پردازش خواهد شد. با استفاده از IRay For Rhino میتوانید به صورت مستقیم در viewport نرم افزار راینو رندرهای خود را انجام دهید. متریالهای ساخته شده توسط Iray کاملا طبیعی خواهند بود و در نسخه جدید، زمان لازم برای از بین رفتن noise های رندرینگ بسیار کوتاه و سریع شده است. این موتور با توجه به اینکه محصول شرکت Nvidia می باشد، مطمئن خواهید بود که از تمام قدرت کارتهای گرافیک این شرکت مانند nvidia Quadro , Tesla , Geforce GTX استفاده خواهد کرد.

Iray بر اساس الگوریتم Path –Tracing و بر پایه توابع فیزیکال نور به صورت realtime intractive کار خواهد کرد تا شما در حین مدلسازی و تغییرات متریال و نور بتوانید در همان لحظه نتیجه رندرینگ خود را در پنجره دید و یا پنجره رندر مشاهده کنید. با توجه به اینکه Iray تمام توان خود را از هسته های CUDA در کارت گرافیک بدست خواهد آورد، نیازی به خرید یک پردازنده قدرتمند جهت رندرینگ نخواهید داشت. البته توجه داشته باشید که Iray از CPU هم برای رندرینگ استفاده میکند اما نتیجه مطلوب را میتوانید باافزایش تعداد کارت گرافیک بدست آورید. IRay از چندین CPU و چندین کارت گرافیک همزمان به خوبی پیشتیبانی میکند.

iray پلاگین راینو

در این نسخه شما میتوانید افکت های متنوعی را در راینو در اختیار داشته باشید که از جمله آنها میتوان به رندر افکت caustics به صورت واقع گرایانه و درست، Depth Of Filed و Bluring و … اشاره کرد. در این پلاگین راینو میتوانید از نورپردازی سطحی و محیطی استفاده کنید. همچنین امکان IBL رندرینگ یا Image Based Lighting رندرینگ نیز به صورت بسیار سریع مهیا بوده و میتوانید از منابع نوری تصاویر HDR به جهت روشنایی عمومی صحنه استفاده نمایید.

iray پلاگین راینو

همچنین امکان تبدیل موضوعات و اجسام به منابع نوری از طریق متریالهای emissive ممکن بوده و تمامی ساختارهای درونی صحنه را شامل خواهد شد. در IRay شما یک physical sun و یک سیستم Sky بسیار پیشرفته و Photorealistic در اخیتار خواهید داشت. در ضمن به هر تعداد که میخواهید میتوانید منابع نوری را در صحنه اضافه کنید بدون اینکه نگران افت سرعت باشید.

iray پلاگین راینو

در بحث متریال های Iray هیچ محدودیتی نخواهید داشت. اگر شما رندرینگ صنعتی و تبلیغاتی انجام میدهید یا اینکه مدلهای خود را به صورت تصاویر رندر شده به مشتریان تحویل میدهید مطمئن باشید که IRay یک انتخاب بسیار مناسب برای شما خواهد بود. این موضوع مخصوصا برای طراحان طلا و جواهر که با Matrix کار میکنند حائر اهمیت خواهد بود. رندرینگ موضوعاتی مانند طلا، الماس ، سنگ های زینتی و … در Iray بسیار سریع، راحت و از همه مهمتر واقع گرایانه خواهد بود. شما میتوانید در هر متریال تا 16 لایه شیدر در نظر داشته باشید. همچنین امکان ترکیب متریالها برای رسیدن به نتیجه مطلوب به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

iray پلاگین راینو

لینک دانلود این پلاگین هنوز فعال نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید