keyshot Logo

Keyshot

پلاگین رندر Keyshot

پلاگین KeyShot برای رندر تصاویر سه بعدی و انیمیشن است که امکانات و ویژگی های بی نظیری از جمله اعمال دقیق مواد سازنده، کار با بافت و لیبل، تنظیم HDRI و روشنایی فیزیکی، حرکت دوربین برای دستیابی به بهترین شات و ایجاد انیمیشن های تعاملی را در دسترس کاربران خود قرار می دهد. این نرم افزار از تمامی هسته ها و فضاهای در دسترس برای رندرینگ استفاده می نماید که همین امر موجب بالا رفتن چشمگیر سرعت رندر و مشاهده همزمان تغییرات اعمال شده بر روی مدل می شود. برای کار با این برنامه نیاز به دانش خاصی در زمینه رندر نمی باشد چرا که علاوه بر بهره مندی از رابط گرافیکی کاربر ساده این امکان برای کاربر فراهم شده است تا تنها با drag و drop مواد و ویژگی های مد نظرش را بر روی مدل اعمال کند و سپس به رندر و مشاهده تصاویر واقعی و با کیفیت از زوایای مختلف بپردازد. از دیگر ویژگی های این برنامه می توان به پشتیبانی از داده هایی با حجم بالا، یکپارچه بودن با تمامی داده های سه بعدی و تشخیص تمامی پارت ها و اسمبلی های آن ها و همچنین توانایی انجام رندر تحت شبکه و توسط چند سیستم اشاره نمود.

Luxion یکی از شرکت هایی است که به شدت در حال توسعه می باشد و نشان داده است که نمی خواهد از دیگر رقبا عقب بماند.اما با این بروز رسانی گویی مسیر خود را به سمت طراحی مدلینگ تغییر داده است و میخواهد در عرصه Presentation های صنعتی گام بردارد. معرفی Live Linking و ارتباط با SolidWork را میتوان نشانه ای برای عقب گرد در زمینه رندرینگ انیمیشن و جلوه های بصری دانست. از آنجایی که رندرینگ سیالاتی مانند آب ، آتش و دود در نسخه جدید هم تغییری نکرده و عملا نمیتوان چنین افکت هایی را به صورت کامل با Keyshot بدست آورد میتوان نتیجه گرفت که Keyshot در برابر رقبایی چون Arion و Octane و thea بشدت ضعیف بوده و عقب نشینی کرده است.

اما keyshot نیز محاسن خود را دارد. اولین نکته ای که بسیار خیره کننده است، سرعت رندر در مقابل کیفیت بالای تصاویر می باشد. سیستمی بسیار سریع بر پایه CPU و بدون نیاز به هیچ گونه کارت گرافیک خاص. سرعت انتصاب و ساخت متریال بسیار بالا و به صورت RealTime است. هیچ نیازی به دانستن قواعد و شرایط فیزیکی و یا آشنایی با الگوریتم های رندرینگ نخواهید داشت. فقط و فقط رندر کنید و لذت ببرید. در صورتی که کار شما مدل سازی و یا رندرینگ و انیمیشن می باشد و نمی دانید که با کدام موتور رندر میتوانید به راحتی کار کنید، تنها انتخاب شما پلاگین Keyshot می باشد. تعداد پارامترهای آنقدر کم است که در کمتر از نیم ساعت همه آنها را میتوانید بشناسید. هر تغییر در پارامترها به صورت RealTime نمایش داده شده و نیازی به صرف زمان های طولانی رندرینگ نخواهید داشت.

البته شاید حرفه ای های رندرینگ از این نرم افزار استقبال نکنند و یا کسانی که به یک موتور خاص عادت کرده اند ولی مطمئن باشید بزودی موتورهای رندرینگ جدید جایگزین موتورهای رندرینگ فعلی خواهند شد. چه دلیلی وجود دارد که ساعت ها منتظر رندرینگ VRay بنمانید و در آخر هم نتوانید یک رندر زیبا و کامل ایجاد نمایید. اگر می خواهید بدانید که با Keyshot چه کارهایی را می توان انجام داد، ادامه مطلب را از دست ندهید.”

بیش از 600 متریال آماده و 5000 متریال قابل خرید از شرکت Luxion ، محاسبه انعکاس و شکست نور به صورت RealTime، محاسبه GI به صورتRealTime ، امکان تعریف متریال های ترکیبی، متریال فلز، بدنه ماشین و .. به صورت آماده، استفاده از نور پردازی HDRI ، نور پردازی محیطی RealTIme، رندر به صورت تک فریم و انیمیشن، امکان ساخت انیمیشن در محیط برنامه، پشتیبانی کامل از تمام توان پردازنده های جدید در وضعیت 64-bit حقیقی، رندرینگ توسط رندرفارم و شبکه، نرم افزار کمکی برای رندرینگ تحت شبکه و صدها مورد دیگر فقط در چند دقیقه قابل ارائه می باشد.

پشتیبانی از فرمت فایل های بسیار زیاد ( تقریبا از تمامی نرم افزارهای بدون نیاز به نرم افزار واسط) شما را قادر می سازد که به راحتی از نرم افزارهای چون 3ds Max , maya, Rhino , lightewave, cinema4d , Houdini , solidworks , catia , pro engineering , autocad , invertor , creo , steo و فرمت Collada استفاده نمایید. البته هنوز این موتور رندر برای کار با Particle systems ها مشکل دارد اما برای طراحی داخلی و خارجی ساختمان، اشیا مانند اتومبیل ها، لوازم خانگی و … بسیار کارآمد می باشد.

.

دانلود  Keyshot و پلاگین Keyshot برای راینو :  

دانلود Keyshot 2023 از سافت98

1 دیدگاه دربارهٔ «Keyshot»

دیدگاهتان را بنویسید