Prof_Cover-min

7 تخصص که با راینو سر و کار دارند

در قرن بیست و یکم، فناوری نقشی حیاتی در شکل‌دهی آینده شما ایفا می‌کند. نرم افزارهای طراحی محاسباتی از جمله Rhino 3D (یا Rhinoceros 3D) راه خود را به عنوان یک ابزار مهندسی و دیزاین برای رسیدن به حوزه های صنعتی و طراحی موضوعات مختلف هموار کرده است. در اینجا لیستی از مهمترین تخصص های طراحی که از نرم افزار Rhino 3D در حرفه خود استفاده میکنند، شرح داده شده است.

بنابراین، چه کسی از Rhino 3D استفاده می کند؟

 

الگوی پارامتریک

1. طراحی معماری

در کار معماری، Rhinoceros 3D به یک نرم افزار ضروری تبدیل شده است. این نرم افزار طراحی پارامتریک به پایگاهی محبوب در میان معماران جوان تبدیل شده است. ساختارهای مختلف با فرم های آزاد تنها با تکامل پارامترهایی که کیفیت پروژه شما را کنترل می کنند، تولید می شوند. این نرم افزار با بهینه سازی، مدیریت پیچیدگی و ابزارهای نمایش متعدد، یک مفهوم مجازی پیچیده را در واقعیت سه بعدی ایجاد می کند.

اگر هنوز در مورد طراحی پارامتریک و محاسباتی در راینو متقاعد نشده اید و به این مبحث علاقمند هستید، میتوانید در سایت ما فیلم دوره جامع آموزش راینو در معماری را مشاهده کنید.

.

2. طراحی جواهرات

طراحی جواهرات یکی از اولین اشکال طراحی توسط بشریت است که از مهره کاری ساده تا تراش جواهر و فلزکاری را شامل می شود. پایه طراحی به دلیل رشد آرزوهای انسان و عوامل دیگری مانند هزینه، پیچیدگی و کارایی، به نرم افزارهای طراحی محاسباتی مانند Rhinoceros 3D تغییر کرده است. Rhino یک ابزار استثنایی برای تجسم تصویر طراحی شما به رندرهای فوتورئالیستی برای مشتریان شما است. پلاگین‌های مخصوص راینو به شما امکان می‌دهند مدل‌های سه بعدی را با سنگ‌های قیمتی و ارزشمند پیوند دهید.

.

3. طراحی صنعتی

یکی از ویژگی های کلیدی در تولید انبوه محصولات شما، ایده پردازی از طریق ذهن خلاق است. با استفاده از نرم افزارهای طراحی سه بعدی مانند Rhino 3D می توانید به سرعت یک طرح مفهومی را راه اندازی کنید. قابلیت های فرم آزاد قوی و بادوام هستند و افزونه‌های Rhino همچنین قابلیت‌های بیشتری را برای ایجاد مدل‌های ارگانیک و راه‌حل‌های متمرکز برای کاربر همراه با زیبایی‌شناسی ارائه می‌کنند.

.

4. طراحی مبلمان

با استفاده از مواد مختلف مانند چوب، فلز یا شیشه، می‌توانید فرم‌های مجسمه‌ای روان یا سفت را برای طراحی مبلمان در راینو ایجاد کنید. برای ایجاد چنین مبلمان بسیار پر کاری، نیاز به توجه دقیق به جزئیات و تجزیه و تحلیل دارید، جایی که مدل سازی و رندر Rhino نقش مهمی دارد. پس از مرحله طراحی اولیه، می‌توانید رندرهای زیادی را در یک روز تولید کنید و تمام جنبه‌های تولید مواد، پرداخت‌ها و رنگ‌های مختلف را بررسی کنید.

.

5. مهندسی معکوس

مهندسی معکوس در طراحی نقش مهمی در هر صنعتی ایفا می کند، یا برای درک اینکه چگونه یک محصول برای بازتولید آن ایجاد شده است یا برای شناسایی علت اصلی شکست با استفاده از یک بخش فیزیکی به عنوان نقطه شروع. در طول فرآیند طراحی برای یک محصول جدید، مدل سازی سه بعدی می تواند طرح مفهومی شما را آزمایش، ارزیابی و تایید کند. با Rhinoceros 3D، مهندسی معکوس اشکال ارگانیک و آزاد پیچیده قابل پیاده سازی است. چندین پلاگین، کنترل انحراف در واقعیت، سادگی، مقرون به صرفه بودن و سطح بندی دقیق مش را تضمین می کنند. سطح خودکار قدرت بی نظیری را برای تبدیل تقریباً هر شکل اسکن شده به یک مدل CAD فراهم می کند.

.

6. طراحی دریایی

Rhino 3D به طور گسترده ای به عنوان یک ابزار مدل سازی توسط طراحان در معماری دریایی استفاده می شود. مهندسی و ساخت سازه های شناور و همچنین سازه های دریایی با این نرم افزار آسان می باشد. همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا طیف وسیعی از چیزهایی را ایجاد کنید که مسطح هستند یا منحنی‌هایی مانند بدنه، روبنا، طرح‌بندی عرشه برای کشتی‌های بالابر سنگین و غیره را در خود جای دهند. همچنین می‌توانید تجزیه و تحلیل حجمی همراه با وزن و جرم را با دقت انجام دهید. از آنجایی که این نرم افزار مقرون به صرفه است، می توانید آن را با سایر نرم افزارهای مهندسی اختصاصی ادغام کنید تا طرح های فوق العاده ای برای کشتی ها، قایق ها، قایق ها و تاسیسات دریایی ایجاد کنید.

.

7. طراحی خودرو

راینو یکی از بهترین پلتفرم ها را برای مدل سازی سه بعدی و یک ساختار مولد را ارائه می دهد که بسیار دقیق است. ادغام راینو و پرینت سه بعدی برای نمونه سازی و تولید انبوه برای نمونه سازی سریع قطعات خودرو فوق العاده مفید و کاربردی می باشد.

.

برای مشاهده دوره های راینو  در سایت ما میتوانید به این قسمت مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید