RhinoSystems

بهترین سخت افزار مورد نیاز برای راینو 7

بهترین سخت افزار مورد نیاز Rhino برای ویندوز و MAC 

 

سخت افزار مورد نیاز Rhino 7 برای ویندوز

لطفاً توجه داشته باشید که این الزامات با موارد ذکر شده شرکت مک نیل متفاوت است. پیشنهادات ما نمایانگر توصیه های عملی برای کاربران حرفه ای است و بر اساس مشخصات سخت افزاری جدید موجود در زمان نوشتن این مقاله است.

چهار متغیر سخت افزاری که معمولاً از آنها سؤال می شود و بیشترین تأثیر را در عملکرد دارند:

سیستم عامل (OS) 
پردازنده (CPU) 
کارت گرافیک (GPU) 
حافظه (RAM)

و همچنین به عنوان سخت افزار عامل ، نحوه ساخت مدل های Rhino و میزان حجیم بودن فایل های ترسیمی می تواند تفاوت زیادی در سرعت و کارایی کار با Rhino و افزونه های مرتبط با آن ایجاد کند.


سیستم عامل (OS)

Rhino 6 و Rhino 7 برای ویندوز یک برنامه 64 بیتی است و برخلاف Rhino 5 هیچ جایگزینی برای نسخه 32 بیتی آن وجود ندارد.

ویندوز 10 professional گزینه ای ایده آل برای Rhino 7 است و اگر می خواهید یک سیستم ویندوز جدید خریداری کنید ، این گزینه پیش فرض خواهد بود. نسخه “professional” ویژگی های اضافی – مانند رمزگذاری ، ورود به سیستم از راه دور ، ایجاد دستگاه های مجازی – بیش از نسخه اصلی “Home” را ارائه می دهد. مایکروسافت از ویندوز 10 به طور کامل تا اکتبر 2020 پشتیبانی خواهد کرد و پشتیبانی بیشتری را تا اکتبر 2025 ارائه می دهد.

راینو سخت افزار

ویندوز 7 SP1 و ویندوز 8.1 تنها سایر نسخه های ویندوز است که توسط McNeel به طور رسمی پشتیبانی می شوند ، اما مایکروسافت دیگر پشتیبانی اصلی از این محصولات را ارائه نمی دهد.

اگر سخت افزار اپل را در نظر دارید ، تنها راه حل پشتیبانی شده Apple Boot Camp است. اما مجازی سازی به طور رسمی توسط مک نیل پشتیبانی نمی شود.


پردازنده (CPU)

مقدار اصلی مشخصات که بر عملکرد CPU تأثیر می گذارد ، ترکیب سرعت پردازنده ساعت و تعداد هسته پردازنده است – بنابراین ، برای مثال ، یک پردازنده شش هسته ای 4 گیگاهرتزی سریع تر از یک پردازنده چهار هسته ای 6 گیگاهرتز خواهد بود.

اکثر پردازنده های مدرن از دو تولید کننده اصلی ، Intel و AMD ، چند هسته ای هستند اما حتی با وجود سیستم عامل های 64 بیتی و پردازنده های چند هسته ای ، برنامه های مدل سازی مانند SolidWorks ، 3D Studio Max و Rhino تنها از یک هسته پردازنده برای برخی استفاده می کنند. وظایف مدل سازی. برخی محاسبات مدل سازی پیچیده خطی هستند و خود را به صورت چند رشته ای تقسیم نمی کنند ، یعنی تقسیم محاسبه بین تعدادی پردازنده. با این حال ، Rhino 6 و Grasshopper 1 از رشته‌های چندتایی نسبت به Rhino 5 و Grasshopper Beta پشتیبانی بیشتری دارند و انتظار داریم با ادامه توسعه آنها، این وضعیت بهتر شود.  افزونه هایی مانند V-Ray ، Maxwell و KeyShot از همه هسته های موجود استفاده خواهند کرد.

راینو سخت افزار

به عنوان نمونه اینتل سه خانواده اصلی پردازنده وجود دارد که مورد توجه کاربران Rhino قرار خواهد گرفت.

Intel i5 – Economic
Intel i7 – Mid-Range
Intel i9 – High End

آخرین پردازنده های Intel دارای ویژگی Turbo Boost با قابلیت پویایی بیشتری هستند ، به این معنی که وقتی CPU حداکثر بار را حس می کند سرعت پردازنده را افزایش می دهد. پردازنده های i7 و i9 همچنین دارای Hyperthreading هستند. این فرآیندی است که در آن تعداد هسته های پردازنده فیزیکی به طور موثر دو برابر می شود، به طوری که یک پردازنده چهار هسته ای دارای هشت پردازنده منطقی است.


کارت گرافیک (GPU)

GPU نمایشگر کارهای شما در مانیتور شماست. کارتهای قدرتمندتر قادر خواهند بود عملکرد ساده تری از مدلهای پیچیده را نشان دهند ، تاخیر صفحه نمایش را کاهش داده و از بین ببرند که اینکار برای مدلهای بسیار پیچیده می تواند باعث نتیجه بهتری شود. عملکرد GPU با Rhino 6 و افزونه های مرتبط با آن اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.

نمایش در Rhino 7 به طرز چشمگیری بهبود یافته است و اکنون از GPU در سطح حرفه ای استفاده می کند . این برنامه اکنون از شتاب GPU نیز استفاده می کند ، به عنوان مثال رندر چرخه raytrace در Rhino 7 می تواند برای شتاب GPU پیکربندی شود و V-Ray for Rhino دارای ویژگی هایی است که به منظور استفاده ویژه از شتاب هسته CUDA و اختصاصی توسط NVIDIA طراحی شده است.

راینو سخت افزار

دو فروشنده اصلی کارت گرافیک ، NVIDIA و AMD وجود دارد. هر دو تولید کننده، هر دو کارت مصرفی را به سمت گیمرها و کارهای حرفه ای که به سمت بازار 3D CAD هدفمند هستند تولید می کنند.

ما معمولاً کارتهای گرافیکی NVIDIA را توصیه می کنیم زیرا این کارتها ، به ویژه کارتهای کلاس کار Quadro ، به خوبی با Rhino اثبات شده اند. کارتهای AMD معمولاً خوب هستند ، اما ممکن است نیاز به تنظیمات خاصی در Rhino داشته باشد تا مشکلات نمایش را حل کند. به طور خلاصه ، اولویت با کارت های گرافیک حرفه ای NVIDIA Quadro است.


حافظه (RAM)

ما 16 گیگابایت رم را به عنوان یک مقدار عملی مفید از حافظه رم برای استفاده حرفه ای توصیه می کنیم. رم 32 گیگابایت یا 64 گیگابایت برای استفاده های بسیار حجیم تر توصیه می شوند. اگر در حال الگوبرداری و یا صحنه سازی صحنه های بزرگ هستید، پس کارتان ارزش سرمایه گذاری بیشتر روی رم را دارد.

راینو سخت افزار


نتیجه

الزامات پیشنهادی سیستم عملی سطح میانی ما برای PC ها برای کار با Rhino 7 به شرح زیر است:

  • CPU Intel Core i7 8700K یا AMD معادل AMD
  • GPU NVIDIA Quadro P2000
  • رم 16 گیگابایتی
  • 250 گیگابایت SSD
  • 2TB HD
  • ویندوز 10 professional

سخت افزار مورد نیاز Rhino 7 برای MAC 

لطفاً توجه داشته باشید که این الزامات با موارد ذکر شده در مک نیل متفاوت است. پیشنهادات ما نمایانگر توصیه های عملی برای کاربران حرفه ای است و بر اساس مشخصات سخت افزاری جدید اپل است که در زمان نوشتن در دسترس است.

مشخصات سخت افزاری و توصیه های زیر برای کاربران حرفه ای Rhino (و سایر نرم افزارهای طراحی) اعمال می شود، همین گروه اغلب با مدلهای پیچیده سر و کار دارند. پس از صحبت با تعداد مناسبی از راینو کاران در سیستم عامل Mac که بسیاری از آنها از سخت افزارهای غیرقابل ارتقاء و با نتایج ناامیدکننده استفاده می کردند، تصمیم گرفتیم ماتریسی از محصولات فعلی Mac ایجاد کنیم که مناسب ترین گزینه برای Rhino برای کاربران Mac باشد.

مطمئناً می توانید با مشخصات پایین تر Mac وارد شوید و رندر محدودی را تجربه کنید (برای مثال)، اما برای کسانی که سخت افزارهای به روز خریداری می کنند، اکثر آنها نمی خواهند این تجربه را داشته باشند.

چهار متغیر سخت افزاری که معمولاً از آنها سؤال می شود و بیشترین تأثیر را در عملکرد دارند:

سیستم عامل (OS) 
پردازنده (CPU) 
کارت گرافیک (GPU) 
حافظه (RAM)

در مورد دستگاههای جدید اپل ، انتخاب فوق با توجه به این واقعیت است که نوت بوک های مک و دسک تاپ از پیش تنظیم شده با گزینه های محدود و در بعضی موارد قابل ارتقا نیستند.

در جدول زیر شایستگی دامنه فعلی Apple Mac برای اجرای Rhino خلاصه شده است.

اگر به دنبال مک جدید هستید

پیشنهادات ما برای مناسب بودن مک برای Rhino به شرح زیر است:

مدلارتقاء پیشنهادیمناسب برای Rhino
   
MacBook Air (همه) نه
MacBook Pro 13 “ نه
MacBook Pro 15 “ بله
صفحه نمایش iMac 21.5 “1920×1080 نه
نمایشگر iMac 21.5 “4kRAM را از 8 GB به 16 GB ارتقا دهید *بله
نمایشگر iMac 27 “5kRAM را از 8 گیگابایت به 16 گیگابایت ارتقا دهیدبله
iMac Pro بله
مک پرو بله
مک مینی (همه) نه

* RAM در iMac 21.5 قابل ارتقاء توسط کاربر نیست.

همه اینها کارت گرافیک اختصاصی (GPU) و پردازنده های سریع (CPU) دارند. در بعضی از مدل ها مشخصات RAM پایه 8 گیگابایتی است و ما اکیداً توصیه می کنیم که آن را به 16 گیگابایت ارتقا دهید – توجه داشته باشید که اگر به دنبال یک iMac 21.5 اینچی هستید ، پس باید این آپدیت را به عنوان گزینه خرید درخواست کنید زیرا حافظه در این دستگاه ها قابل ارتقاء توسط کاربر نیستند. اگر در جستجوی عملکرد نهایی، iMac Pro و Mac Pro را به عنوان گزینه نهایی در نظر دارید ، پیشنهاد می کنیم که به پلت فرم ویندوز نیز نگاه کنید زیرا انتخاب بزرگتری از پردازنده های سطح بالا و پردازنده اختصاصی GPU برای کاربران حرفه ای راینو وجود دارد. 

ما همچنین توصیه می کنیم با توجه به گزارشاتی که بسیاری از کاربران داده اند “Magic Mouse” که توسط اپل برای کامپیوترهای رومیزی تهیه شده است، برای مدل سازی مناسب نیست. یک ماوس معمولی با دو دکمه بی سیم با چرخ پیمایش ممکن است بسیار مفیدتر باشد.

و همچنین به عنوان سخت افزار عامل ، نحوه ساخت مدل های Rhino و پرونده های بزرگ به آنها اشاره شده می تواند تفاوت زیادی در سرعت و کارایی کار با Rhino و افزونه های مرتبط با آن ایجاد کند.


سیستم عامل (OS)

Mac OS 10.13.6 (High Sierra) یا بالاتر.


پردازنده (CPU)

مقدار اصلی مشخصات که بر عملکرد CPU تأثیر می گذارد ، ترکیب سرعت پردازنده ساعت و تعداد هسته پردازنده است – بنابراین ، برای مثال ، یک پردازنده شش هسته ای 4 گیگاهرتزی سریع تر از یک پردازنده چهار هسته ای 6 گیگاهرتز خواهد بود.

حتی با وجود سیستم عامل های 64 بیتی و پردازنده های چند هسته ای ، برنامه های مدل سازی مانند SolidWorks و Rhino تنها از یک هسته پردازنده برای برخی استفاده می کنند. وظایف مدل سازی. برخی محاسبات مدل سازی پیچیده خطی هستند و خود را به صورت چند رشته ای تقسیم نمی کنند ، یعنی تقسیم محاسبه بین تعدادی پردازنده.   افزونه ایی مانند KeyShot از همه هسته های موجود استفاده خواهد کرد.

اپل از حدود سال 2006 از پردازنده های اینتل استفاده می کند و سه خانواده پردازنده اینتل برای علاقه کاربران Rhino وجود خواهد داشت.

Intel i5 – Economic
Intel i7 – Mid-Range
Intel Xeon – High End

آخرین پردازنده های Intel دارای ویژگی Turbo Boost با قابلیت پویایی بیشتری هستند ، به این معنی که وقتی CPU حداکثر بار را حس می کند سرعت پردازنده را افزایش می دهد. پردازنده های i7 و Xeon همچنین دارای Hyperthreading هستند. این فرآیندی است که در آن تعداد هسته های پردازنده فیزیکی به طور موثر دو برابر می شود، به طوری که یک پردازنده چهار هسته ای دارای هشت پردازنده منطقی است.

در صورت داشتن Mac موجود ، حداقل مشخصات پردازنده پیشنهادی ما یک Intel i5 Dual Core 2.3 گیگاهرتز یا پردازنده مناسب تر یعنی Intel i5 Quad Core 3.2 گیگاهرتز است.


کارت گرافیک (GPU)

اکیداً توصیه می کنیم که Mac شما دارای کارت گرافیکی اختصاصی باشد. GPU نمایشگر کارهای شما در مانیتور شماست. کارتهای قدرتمندتر قادر خواهند بود عملکرد ساده تری از مدلهای پیچیده را نشان دهند، تاخیر صفحه نمایش را کاهش داده و از بین ببرند که اینکار برای مدلهای بسیار پیچیده می تواند باعث نتیجه بهتری شود.

دو فروشنده اصلی کارت گرافیک ، NVIDIA و AMD وجود دارد. در حال حاضر اپل منحصراً از کارتهای AMD استفاده می کند در حالی که برخی مک های قدیمی تر ممکن است دارای گرافیک NVIDIA باشند. برخلاف همتایان ویندوز، GPU در مکینتاش (از جمله Mac Pro از سال 2013 به بعد) قابل ارتقا نیست.

لطفا توجه داشته باشید که GPU های زیر پشتیبانی نمی شود:

  • AMD Radeon HD 6750M
  • 6770M
  • 6970M

حافظه (RAM)

Rhino برای Mac با حداقل 8 گیگابایت رم کار خواهد کرد اما ما 16 گیگابایت رم را به عنوان یک مقدار عملی مفید از رم برای استفاده حرفه ای و 32 گیگابایت یا بیشتر برای استفاده های شدید تر توصیه می کنیم.

.

منبع: simplyrhino.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید